Dlaczego należy wozić dzieci tyłem w samochodzie?

Dlaczego należy wozić dzieci tyłem w samochodzie?

Jako młody rodzic najpewniej czujesz w sobie wewnętrzną misję, że to właśnie zdrowie własnego, małego dziecka jest najważniejsze. Jeśli uważasz, że powyższe stwierdzenie jest prawdą - przeczytaj poniższy artykuł dotyczący wożenia dzieci tyłem w samochodzie. Zbyt wielu z nas - jako młodzi rodzice - popełnia ten kategoryczny błąd, wożąc swojego szkraba przodem do jazdy nie wiedząc o tym, jak zagrażamy maluszkowi. Dlaczego opcja fotelików RWF jest w 100% bezpieczniejsza dla dziecka? Za moment, sekundę, być może dwie - o wszystkim się dowiesz!

Bezpieczeństwo szkraba w aucie ponad wszystko!

Masz świadomość tego, że nie trzeba wcale jechać z dużą prędkością, by podczas jakiejkolwiek stłuczki Twojemu dziecku siedzącemu w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy stało się coś niedobrego? Przy nawet małej prędkości - załóżmy 50 km/h, kiedy maluszek jest skierowany przodem, najbardziej narażony jest jego kręgosłup, miednica, jak i szyja. Trzeba zaznaczyć, że dziecko ma analogicznie większą głowę w stosunku do swojego całego ciała. Ciało nie jest jeszcze w pełni rozwinięte, jego szyja jest zatem stanowczo za słaba, by wytrzymać tak silne szarpnięcie do przodu. Dorosły być może da sobie radę, posiada z resztą poduszki powietrzne, ale nie dziecko. Proporcje ciała dziecka

Źródło: http://www.abcgps.pl/

Kiedy usadowimy maluszka w foteliku tyłem do kierunku jazdy zyskujemy pewność, że w przypadku jakiegokolwiek uderzenia jego siła dla szkraba nie będzie aż tak drastyczna, jak w przypadku uderzenia siedząc przodem.

Na powyższym filmiku możemy dosadnie zobaczyć przebieg potencjalnego wypadku. Widzimy, że fotelik dziecka skierowany ku przodowi zrywa z miejsca dziecko, które jest przecież strasznie delikatne. W przypadku umiejscowienia fotelika tyłem do kierunku jazdy, zmniejszamy zdecydowanie zagrożenie względem naszego maluszka.

Przykładowe foteliki samochodowe RWF dla Twojego dziecka

Ważne jest, aby odpowiednio dobrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka, gdyż to również ma zasadniczy wpływ podczas ewentualnych kolizji drogowych. Foteliki firmy Klippan są godną uwagi opcją, gdyż zostały dostosowane do zamontowania do jazdy tyłem w kierunku jazdy. Poprzez łatwy system regulacji i ułożenia, fotelik kolokwialnie mówiąc - może rosnąć wraz z dzieckiem. Możesz wybrać fotelik dla dzieci z przedziałów wagowych od 0 do 18 kilogramów, jak również od 15 do 36 kilogramów. Co chcemy przez to pokazać? Przede wszystkim to, żebyś dokładnie wybierała samochodowe foteliki dla swojego dziecka. Jeżeli Twój maluszek waży 10 kilogramów - nie wybieraj tego większego, bo “będzie na zaś”. Lepiej kupić odpowiedni, który zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo, jak i odpowiednią pozycję podczas wszelkich podróży - tych małych i dużych.

  • Grovia - Pieluchy wielorazowe dla dzieci i niemowląt
  • Close Parent - Pieluchy wielorazowe, nosidełka dla dzieci i niemowląt
  • Reer
  • Tula - Nosidełka i chusty do noszenia dzieci i niemowląt
  • Mummi Baby
  • Klippan - Foteliki samochodowe dla dzieci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl