• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Darmowa wysyłka od 297 zł (kurier 24h)
  • 30 DNI NA ZWROT!

Zmiana na pieluszki wielorazowe

Zmiana na pieluszki wielorazowe

Pieluchy wielorazowe są często odpowiedzią na koszty, kłopoty zdrowotne oraz zanieczyszczenia środowiska, których przyczyną są jednorazowe pieluszki. Niestety, korzyści płynące z używania wielokrotnych pieluszek utonęły pod miliardami dolarów przeznaczonych na reklamę przez Proctor & Gamble, w celu omamienia rodziców oraz uzyskania potężnej pozycji na rynku.

Ale nawet najlepszy PR firm nie jest w stanie pokonać wzbierającej fali rodzin, która domaga się lepszego, w imieniu ich dzieci i w imieniu planety!

W dzisiejszych czasach wielorazowe pieluszki są równie skuteczne, co jednorazowe, są produkowane w wielu stylizacjach, wielkościach, przesłodkich kolorach i wzorach! Dzięki rzepom, ściągaczom, wełnie i miękkiej wyściółce z TPU, stare pieluszki i przegrzane, sztuczne gatki są najzwyklej w świecie reliktem przeszłości.

Czy pieluszki kiedykolwiek wyglądały bardziej słodko?

Nowy system pieluszek wielorazowych nie wymaga już śmierdzącego cebra na pieluchy, można je spokojnie prać w pralkach, używając mniej wody niż byłoby potrzebne, gdyby Twoje dziecko za każdym razem korzystało z regularnej toalety. Dobry system prostych pieluszek wielorazowych, składający się z 24-36 pieluszek, zazwyczaj kosztuje od 200 do 500 dolarów (700-1750 zł), ale potem nie trzeba już ich dokupować. Więcej! Można je zachować do użytku dla kolejnych dzieci. To ogromne oszczędności w porównaniu do pieluszek jednorazowych! Jeśli dobrze radzisz sobie z szyciem, to w sieci znajdziesz mnóstwo wzorów, jak uszyć wielorazowe pieluszki, chusteczki czy torby, co prawdopodobnie jest najtańszą możliwą opcją. Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem są również wielorazowe pieluszki All in One, które przypominają jednorazowe pieluszki w tym, że można bardzo łatwo i szybko przewinąć dziecko.

Pieluszki All-in-One mają jeden rozmiar, więc standardowo można je dopasowywać do wielkości dziecka - od noworodka do całkiem sporego brzdąca.

Do kompletu potrzebujemy również dwóch toreb na brudne pieluchy, żeby trzymać w nich pieluszki do prania oraz nieprzepuszczalnej torby do podróży. Możesz również używać chustek do wycierania - maczamy chusteczki w domowym roztworze, zrobionym z wody źródlanej zmieszanej z odrobiną szarego mydła, lawendy oraz olejkami z drzewa herbacianego. Voila! Nietoksyczne, tanie pieluchowanie!

Maluchy bez pieluszek?

Jeśli sądzisz, że używanie pieluszek wielorazowych jest naturalne, ekonomiczne i przyjazne środowisku, wyobraź sobie to: zupełny brak pieluszek! Idea „naturalnej higieny dziecięcej” może wydawać się radykalna lub wręcz niemożliwa, lecz przez większość ludzkiej egzystencji na Ziemi, rodzice mieli czyste, suche i szczęśliwe dzieci bez używania pieluch. Nawet dzisiaj, w wielu kulturach na całym świecie, matki wciąż wychowują dzieci w pewnych odmianach wychowywania bezpieluszkowego (EC), ucząc dzieci, jakie symptomy wskazują im, że muszą się załatwić - zupełnie jak w przypadku uczucia głodu lub chęci spania - a potem po prostu trzymają dzieci nad nocnikiem. Wielu postępowych rodziców w Stanach także postępuje wg idei EC, zupełnie unikając użytkowania pieluch, ciesząc się dziećmi korzystającymi z nocników już w wieku roku! Robiliśmy tak przez kilka pierwszych miesięcy życia Babyzilli i to było naprawdę proste, dopóki nie przeprowadziliśmy się na drugą stronę kraju i nie musieliśmy przerzucić się na wielorazowe pieluchy.

Możesz wiele zmienić

Jeśli już używasz pieluszek wielorazowych, możesz namówić innych rodziców, by także zaczęli ich używać. Jak ?

  • Dziel się tym artykułem.
  • Noś na co dzień przypinki odwołujące się do wielorazowych pieluch (albo cokolwiek innego, co wspiera ideę)
  • Pisz posty na Facebooku lub Tweeterze, zachęcaj znajomych do pytania o wielorazowe pieluszki.
  • Bloguj lub pisz o wielorazowych pieluchach.
  • Zorganizuj grupę dla pieluszek wielorazowych wśród lokalnych mam, w placówkach opieki zdrowotnej, w szpitalach czy porodówkach.
  • Napisz do lokalnej stacji telewizyjnej lub gazety z prośbą o artykuł o wielorazowych pieluszkach.

Wspólnie możemy pomóc wielu rodzicom podejmować decyzje w temacie pieluszek, które będą oparte na rzetelnej wiedzy. Cytując słynne słowa Margaret Mead:

Nigdy nie lekceważ siły kilku osób, oddanych sprawie by zmienić świat. Tak naprawdę, to jedyne, co dotychczas było potrzebne.

Tekst jest kontynuacją artykułu Small Footprint Family, oryginał można znaleźć tutaj: Dangers of disposable diapers. Zobacz również Ekologiczne aspekty pieluszek wielorazowych i Zdrowotne aspekty pieluszek wielorazowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl